Lilyum Çiçeği Anlamı

Lilyum zambakgiller ailesindendir. Soğanlı bir bitkidir. Zambakgiller ailesinden genellikle turuncu, pembe, kırmızı, sarı gibi renklerede rastlanmaktadır. Lilyumun en çok tercih edilen rengi beyazdır. Gelin masası çiçeklerinde, kız isteme çiçeklerinde ve en çok kokulu çiçekleri sevenlerin tercih etttiikleri bir çiçektir.

 

Beyaz Lilyumun Anlamı Beyaz Lilyumun Anlamı

Beyaz lilyum: Saflık ve temizlik anlamını ifade eder. Çiçekçilikte en çok tercih edilen renktir. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.

 

Pembe Lilyumun Anlamı Pembe Lilyumun Anlamı

Pembe lilyum: Şefkat ve sadakat anlamını ifade eder. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.

 

Sarı Lilyumun Anlamı Sarı Lilyumun Anlamı

Sarı lilyum: Sevgi ve güven anlamını ifade eder. Nadir bulunan bir çiçektir. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.

 

Turuncu Lilyumun Anlamı Turuncu Lilyumun Anlamı

Turuncu lilyum: Benim için özelsin anlamını ifade eder. Nadir bulunan bir çiçektir. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.