Gülün Anlamı

Anavatanı Anadolu, İran ve Çin'dir ama başka ülkelerde de yetişir. Çok güzel renkleri vardır ve kıymetlidir. Park ve bahçelerin süslenmesinde kullanıldığı gibi odaları, balkon ve terasları süsler. Birçok rengi vardır. Kesme çiçekçilikte çok talep edilen bir çiçektir. Buketlerde, aranjmanlarda, düğün organizasyonlarında çokça tercih edilir. Gül Aşkınızı en özel duygularla ifade etmenin en etkili oludur. Sevgililer gününde sevgilime ne hediye edebilirim diye düşünmenize hiç gerek yok. Sevgililer günü için çiçek seçiminizi yapabilir en güzel güllerden bir buket oluşturabilirsiniz.

kirmizi gülün anlami Kırmızı Gülün Anlamı 

Kırmızı gül: Aşkı ve tutkuyu ifade eder. Çiçekçilikte en çok tercih edilen renktir. 

 

Beyaz Gülün Anlamı Beyaz Gülün Anlamı

Beyaz gül: Saflık ve temizliği ifade eder. Gelin el çiçeği buketinde en çok tercih edilen renktir.

 

Pembe Gülün Anlamı Pembe Gülün Anlamı

Pembe gül: Gönlüm sende anlamını ifade eder. Gelin el çiçeği buketlerinde pembe tonlar son yılların en fazla rağbet gören rengidir.

 

Sarı Gülün Anlamı Sarı Gülün Anlamı

Sarı gül: Sıcak sevgiyi ifade eder. Çiçekçilikte çok nadir bulunan özel bir renktir.

 

Turuncu Gülün Anlamı Turuncu Gülün Anlamı

Turuncu gül: Benim için özelsin anlamını ifade eder. Son yıllarda dünya pazarında çokça tercih edilen trend renklerin içerisine girmiştir.

 

Mavi Gülün Anlamı Mavi Gülün Anlamı

Mavi gül: Eşsizlik ve büyük aşkı ifade eder. Doğada bulunmayan bir renktir. Alttan boya vererek veya gül mavi boya ile boyanarak yapılır.

 

Mor Gülün Anlamı Mor Gülün Anlamı

Mor gül: Asaleti, gönlümde sana derin yer var anlamını ifade eder. Pembe ve mor güller gelin el çiçeği buketinde son yılların flash renkleridir.